1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Edit! Sajnos ezt csak részletes laborvizsgálattal lehetne tisztázni. Kellene még egy nyirokcsomó citológiai vizsgálat, esetleg csontvelő biopszia. Vissza kellene vinni a kutyust a kezelő orvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A KUTYA félelmének több oka is lehet: a) öröklődési, genetikai okok b) tapasztalati okok c) a gazdi helytelen viselkedésének következtében kialakult félelem. A tünet kezelése különböző lehet, és a tartási körülmények, valamint a kutya egyedi karakterének a függvénye. Ajánlom figyelmébe a „Félős és agresszív kutyák” e-learning ismeretterjesztő tanfolyamot >>> http://www.4tappancs.net
Nekem az a véleményem, hogy találgatások helyett mielőbb el kellene vinni állatorvoshoz. Komoly allergiás háttér gyanítható a leírtak alapján, és ehhez mindenképpen kell állatorvos segítsége.
Kedves Gazdi! A cukorbetegség homeopátiás kezeléséhez nélkülözhetetlen az Ön által említett Syzygium nevű szer, de a legtöbb esetben önmagában nem elegendő a vércukorszint normalizálásához. A cukorbetegség kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség lenne, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is! Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. A szürkehályog tüneteinek enyhítésére az említett szerek jók lehetnek CH5-ös ill. CH9-es potenciában a kezelés elején, majd - ha szükséges - a továbbikban lehet a potencián emelni. Hogy mikor és milyen mértékben, az attól függ, hogy a kutyus hogyan reagál a kezelésre! Ha szeretné, szívesen segítek, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Ha az egy tumor, akkor mindenképpen műtéti bavatkozást igényel...