1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás viszketegség, de ezt ki lehet vizsgáltatni. Meg kell mérni a vérből az IgE szintet. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha az előző helyén püfölték akkor valószínű hogy fél a nagyobb állattól. Nevelje külön így figyelheti hogy eszik-e rendesen, az összeszoktatás még ráér amíg megerősödik és méretben közel nem lesz a nagyhoz.
Kedves Gazdi! Kövesse a csomagoláson feltüntetett mennyiséget, és tej helyett inkább vízzel puhítsa az életkorának megfelelően választott száraztápot. Kölyökkorban még naponta 3x etetés szükséges (kb. fél éves koráig), később fokozatosan át lehet térni a napi 2x etetésre (12 hónapos korig). 3 hónapos korig akár napi 4 eteés is szükséges lehet, A testtömegének ajálott napi adagot el kell osztani az etetések számával. Célszerű, hogy mindig azonos időben kapjon enni, a maradékot pedig el kell venni előle.
Kedves Margó! Léteznek vérből végezhető allergia tesztek. Először persze mindent ki kell zárni és utána lehet ezt elvégezni. Nem ocsók, de megmondják, hogy mikre érzékeny a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Jobb lenne, ha látná állatorvos. Talán ki kellene operálni azt a képletet, ha a malac egyébként jól van. Természetesen a fertőtlenítést azt célszerű megcsinálni.