1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha így tudni szopni a bárány, akkor ezt kell tovább próbálni, remélhetőleg a későbbiekben megszokja az anyja és nem lesz gond. Ha esetleg mégis szükség lenne pótlásra akkor lehet beszerezni tejpótló tápszert báránynak.
Kedves Gazdi! Először is ez egy hím malac. A malacka bőre az alsó felén, nem csak a lában tövénél piros, tehát gyulladt a bőre. A lábak tövénél a heges foltot általában gomba okozza. Gombára leghatékonyabbak a helyi hatású krémek, pl Canesten, naponta egyszer kell kenni 7-10 napig, amíg a bőr meg nem gyógyul. Mivel gyulladt is a felülete, a gomba elleni krém mellett lehet kenni Gentamicin krémmel is (vény nélkül kapható). Ezt is naponta egyszer kellene kenni 7-10 napig, az egyiket reggel, a másikat este. Az atkától fehér korpás felület lesz, mivel a malacka fájdalmasra vakarja magát, lehet atka is a bőrében, vagy később fog kijönni. Ezért érdemes lehet kombináltan atkára is kezelni: SH Rodemectin csepp heti egyszer 2-2 csepp a füle mögé, és a kezelést hetente egyszer 4 hétig meg kell ismételni. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! Keresse fel állatorvosát, és kérjen egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást!
A pontos diagnózis felállításához állatorvost kellene hívni.