1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ne adják tovább a gyógyszert, hogy ne legyen komplikáció, ha esetleg mégis vemhes. Viszont jó lenne, ha kb. 3-4 hét múlva elvinnék állatorvoshoz ultrahangos vemhességvizsgálatra...
Kedves Adrienn! Pépes étrend bármilyen formában (konzerv, alutasak, bébiétel, turmix stb.). Az okát viszont meg kellene keresni, úgyhogy szerintem vizsgáltassa ki állatorvossal. Sokféle betegség állhat a háttérben: pl. veseprobléma, FeLV, FIV, fogbetegségek stb. Ennek ismeretében kaphat - az Ön által említett - folyékony gyógyszert vagy tablettát...
Kan kutyákban gyakori jelenség, hogy a húgycső végében, vagy a tasakban az oda bejutó szennyeződések miatt kisebb gennyes váladékcsomó alakul ki, amit a vizeletsugár kilök onnan, vagy legtöbbször a kutya saját maga kitisztogatja onnan egy kis nyalakodással. Ez önmagában nem betegség, nem is kóros. Tiszta langyos vízzel ki lehet öblögetni. Ha legközelebb állatorvosnál járnak (pl. egy esedékes oltás miatt), mutassák meg neki ezt is.
Elméletileg nem, gyakorlatilag lehetséges, főként ha elszámolták (nem mindig lehet észrevenni a kezdetét), 1 héttel előrébb jár és már a 10. napja tüzel... A méretbeli különbség általában nem gond... megoldják. :) Azt javasolom, 3-4 hét múlva végeztessenek vemhességi ultrahangvizsgálatot.
Azt gyanítom hogy megfázhattak. Az 5-6 fokot kicsit alacsonynak tartom, 12-15 fok elég nekik hogy pihizzenek. Nézesse meg orvossal.