1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Szongáriai cselőpók lesz, nem veszélyes az emberre de mivel nagy méretű így fájhat a csípése. Ha nem piszkálják nem okoz gondot, ha nagyon nem tudnak megbarátkozni a jelenlétével tereljék egy üvegbe és vigyék távol a kertjüktől.
Kedves Bálint! Ha pár napig / egy-két hétig max. nem változik a helyzet, akkor érdemes kikérni egy kutyakiképző tanácsát (addig ez a viselkedés még normális lehet: új hely, új környezet, alomtársak hiánya stb.)
Kedves Viki! Ez egy bőrdaganat. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Júlia! Nem volt véletlenül szopornyicás a kutyus kölyök korában? Mert ez úgy néz ki, mint a szopornyica szövődményeként jelentkező ún. hard pad disease. Esteleg autoimmun bőrfolyamat is lehet. Akonkrét diagnózist egy bőrbiopsziás mintavétel utáni szövettani vizsgálat jelentene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az ivartalanítás ettől függetlenül is javasolt. Lehet stressz okozta hólyaggyulladása is cicának. Meg kellene próbálni ezt kezelni cicának való nyugtatóval és speciálisan erre a betegségre való gyógyszerekkel. PL: Cystaid kapszula, vagy Cystocure tabletta vagy Cystocure por. Nugtatónak lavaslom pl. a Calmex oldatot. ezek mind állatgyógyászati készítmények. A kezelést folyamatosan folytatni kell, és ha ez a probléma áll a áttérben, néhány hét után tapasztalható a javulás.