1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Üdvözlöm! Sajnos ez egy úszóhólyag betegség. Sokak szerint a gyulladt belső szervek nyomják el az úszóhólyagot. Ellene tenni nem nagyon lehet sajnos.
Kedves Gazdi! Interneten keresztül nem lehet megállapítani a tünetek kiváltó okát. Azt javaslom, hogy mindenképp vigye állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti!
Igen, lehet, hogy beteg. Feltétlenül vigye állatorvoshoz! Vannak un. egzotikus specialista szakállatorvosok is szép számban, akik ilyen apró állatokkal, valamint madarakkal, hüllőkkel is foglalkoznak.
A fiatal madárnak, ha még nem szokott hozzá a napraforgóhoz, inkább olyan apró magvakat kellene adni neki, mint a köles és a fénymag, de mindenek előtt a fürtösköles (csumíz). A karma később fog kopni a megfelelő méretű faágakon, melyek olyan vastagok, hogy a lábujjak 1/3-2/3 átmérőben fogják át. A karmok visszacsípése semmiképp nem ajánlható, többek közt azért sem, mert a vérerek még túl közel vannak a karomvégekhez. A csíráztatott mag sokkal puhább, ezért könnyebben tudják feltörni, de kedvező élettani hatásai miatt később is érdemes etetni. Természetesen a 3 hónapos nagysándor fióka fizikailag képes megtörni, akár a keményebb héjú magokat is, de a kézzelnevelő táp után ajánlott a fokozatosságot betartani. Ilyenkor még legalább kétnaponta kapjon lágyeleséget, ami lehet sárgarépa-főtt tojás lereszelt keveréke, vagy készen kapható szárított eleség is.
Kedves Gazdi! A kandúrok általában 8-12 hónapos koruban válnak ivaréretté. Amint elérik az ivarérettséget, felveszik fröcskölő szokásukat (az ivarérett kandúr macska vizelete rendkívül bűzös és átható). A cicája már minden bizonnyal ivarérett.