1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Mocsári teknős, hazai védett faj, elsősorban ragadozó, dögevő. Szerintem engedd el valami nagyobb tó vagy patak partján mert büntetnek érte.
A szódabikarbóna szakszerű eltávolítása céljából keresse fel a legközelebbi kisállatrendelőt.
Kedves Márta! Az, hogy a pikkelyek leváltak, minden kisérő tünet nélkül, az fura. A hasvízkórnál szokott előfordulni a jelenség, de a hal hasa ilyenkor puffadt. Nem hiszem, hogy a belenyúlás bármi gondot okozott volna, szinte kizárt, viszont nem lehet, hogy túl gyógyszerezte?
A feltett kérdésre már tegnap este válaszoltam a saját honlapomon, ahová a kérdező szintén elküldte a kérdését. A válaszom így inkább a többi olvasónak szól: Szerintem egyelőre semmi tennivalójuk nincs. Ne felejtsék el azt sem, hogy a kutyák érzékszervei sokkal érzékenyebbek mint az emberé, és attól, hogy Önök nem hallottak semmit, a kutyájuk hallhatott olyan zajokat, amire így reagált. De az is lehet, hogy csak álmodott valamit (ilyen is van).
A kérdésére való válaszolás a jóslás kategóriába tartozna, ami nem kifejezetten orvosi ténykedés. Az altatás minden esetben kockázatokkal járó beavatkozás, ami még néha a teljesen egészséges állatoknál is járhat előre nem látható gondokkal. Reménykedjenek, hogy idővel minden rendeződik. De ha nem így lesz, az sem lenne meglepő.