1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Látatlanban senki nem tud segíteni, amennyiben nem tudja megoldani a szállítást, próbáljon házhoz hívni egy állatorvost, aki sürgősen megvizsgálja mindkét állatot.
Kedves Gazdi! Elképzelhető az allergiás háttér, de lehet még bőrgomba is vagy valamilyen fonákérzés a farokvégen. Ez kivizsgálást igényel. El kellene vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Célszerű lenne minél hamarabb álltatorvosnak is megmutatni a kiscicát, aki alaposan megvizsgálja és a szükséges oltásokat/féreghajtást is elvégzi. Az árak orvorsonként, rendelőként eltérőek, esetleg telefonon érdeklődjön előzetesen.
Üdvözlöm! Valószínüleg baktérium okozza. Az új akváriumoknál szokott előfordulni, de bomló növények is táplálják ezeket a baktériumokat. Kaparja le és egy 1/3-os vízcserét eszközöljön.
Kedves Erzsi! ... akkor úgy tűnik tényleg van benne csivava vér. :) Sajnos nem tudok olyan fájdalommentes eljárásról, ami megoldaná a "problémáját".