1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Kérdező! A sebnek már régen gyógyultnak kellene lenni.Keressen fel olyan rendelőt ahol sebészeti megoldást is tudnak adni.Feltétlenül antibiotikumos kezelésre van szükség.Ne késlskedjen,nehogy súlyosbodjon a cica állapota. Dr.Puskás Gábor Már nem elég az alábbi megoldás: A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal
Egy 6 hónapos labrador kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja (problémája) lehet. Nem érdemes ezek között találgatni, hanem sokkal inkább célszerű lenne megvizsgáltatni egy jó ortopédus állatorvossal. (Itt találhatnak ilyet: www.kisallatortopedia.hu) Vizsgálat nélkül gyógyszert sem javasolnék, semmilyet. Tessék elvinni állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, ha kell, készít pl. Rtg felvételt, stb. és megmondja mit kell tenni. Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
Az a probléma, ami miatt nem tudott pisilni, egy elég gyakori gond az ivartalanított kandúroknál, főleg akkor, ha sok száraztápot is esznek. Ez valóban sok-sok gondot, néha akut vizelési szüneteket okozhat. Ami utána történt és ami most a gondjuk, egy egészen más jellegű bajnak tűnik. Nem tudom, mert nem írta, hogy a kezelés alatt katéterezték-e például? Ez önmagában is okozhat átmenetileg visszatartási gondokat. Az sem mindegy, hogy milyen gyógyszereket kap jelenleg, ugyanis ha a gyulladáscsökkentő pl. szteroid tartalmú, ez jelentős szomjúság növelő hatású, aminek sok vizelet képződés a következménye. Mindenképpen indokolt tehát a cica újabb alapos vizsgálata a jelenlegi bajok okának tisztázása érdekében. Abban nehéz tanácsot adni, hogy hová vigye. Ez alapvetően bizalom kérdése. Ha már nem bízik azokban akik eddig kezelték, akkor lehet jobb, ha máshoz viszi el. Arra azonban ne számítson, hogy ez a mostani vizsgálat/kezelés költségekben sokkal kevesebb lenne, ez sajnos egy ilyen jellegű állapot, erre hosszútávon sokat lehet majd költeni. A macskák vizeletürítési problémái Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Ivartalanított kandúr húgyúti probléma
Szia! Sürgősen vidd állatorvoshoz , mert túlhordásról van szó. És lehet hogy már nem élnek a magzatok. A nyuszinál pár nap is számít, mivel a 29 nap még koraszülés de a 32. nap után már túlhordásról beszélünk. Oxitocin injekcióval el tudja indítani az ellést.
Javaslom hogy végeztessenek egy vérvételt és a levett vért vizsgáltassák meg egy állatorvosi laboratóriumban. Vérképet, általános biokémiai vizsgálatot és pajzsmirigy hormon szintet kellene mérni. Kondícióromlás, lesoványodás, anémia