1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Az epilepszia komoly, de az esetek többségében karbantartható betegség. Ehhez azonban pontos, oki diagnózis feltétlenül szükséges! A kiterjedt vizsgálatok (agyi MRI vizsgálat, stb) nélküli gyógyszerezés adott esetben többet árthat, mint használhat, így mindenképpen javasolnám, hogy egy specialistával pontosan vizsgáltassák ki a kutyust, majd ennek megfelelően, természetesen létezik többféle gyógykezelési, gyógyszerezési lehetőség. Üdvözlettel,
Üdvözlöm! Nyugodjon meg, nem él nálunk olyan pók ami veszélyes. Ha csíp akkor -főleg gyereknél- akkor fájhat, bedagadhat, de életveszélyt nem okozhat, hacsak nincs egyedi extra reakció. Kálciumot kell itatni. De nem lesz ilyen, mivel a pók nem csíp csak úgy, maximum ha piszkáljuk, bántjuk, de minden esetben a menekülést választja. Ahogyan a nagy állatbefogónk szerint van fekete özvegy is nálunk ami halálos, ez is hazugság. A pókok hasznos állatok, ne bántsuk :)
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.
Kedves Tulajdonos! Több probléma is lehet a kutyusnál, ennyiből ezt sajnos pontosan megállapítani nem lehet. Mindenképp lehetőleg gyorsan vigyék el olyan állatorvoshoz, aki neurológiai és ortopédiai vizsgálatokat tud elvégezni és azután lehet konkrétumokról beszélni. Tacskóról lévén mindenképp felmerül a tacskóbénulás( discus hernia-porckorongsérv), de lehet egyéb betegség is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Kérdező! Műtét utáni szövődmény lehet,feltétlenül antibiotikumos kezelés szükséges.