1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Feltehetőleg külső hallójárat gyulladása van - ezért rázza gyakrabban a fejét - ami már átterjedt a középfülre is ahol az egyensúlyozó központok vannak. A hallójárat tisztítása és megfelelő gyógykezelése után az egyensúlyi zavarok is megszűnnek majd. Hallójárat gyulladás (külső fülgyulladás) Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény
Kedves Mária! Állatorvoshoz kellene vinni a madárkát, aki eldönti, gyógyítható-e Addig pedig mást nem tehet, mint mesterségesen táplálja emelt dózisú kalciumos, B és E vitaminos kiegészítéssel. Esetleg egy Vetri DMG elnevezésű immunerősítő segíthet. Lehet a bénulás előrehaladott köszvény, vagy agykárosodás tünete is.
Az ivartalanítási műtét bármikor elvégezhető, de egy 7,5 éves kutyát én még nem neveznék "öregnek". Ha jó egészségi állapotban van, nincs semmi olyan szervi elváltozása, ami miatt az altatás kockázatosnak lenne minősíthető, nyugodtan "bevállalhatja" a műtétet. Sokkal jobb most, mint mondjuk 3-4-5 év múlva, amikor például emlődaganatai lesznek az álvemhességek miatt, és akkor már szükséges lesz egy műtét. Ha nagyon körültekintő akar lenni, akkor a műtét előtt csináltasson egy kisebb kivizsgálást (pl. egy alaposabb klinikai vizsgálat + vérlabor).
Üdvözlöm! Igazából nincs jelentősége az ébredés idejének. Ha megtalálták, akkor már nem telelt. Fali gík egyébként. MIvel védett azonnal el kellene engedni. Most úgyis szép idő jön, engedjék el ott ahol találták, meg fogja oldani :)
A csőr folyamatosan nő, ezért koptatni kell. Az újabb rétegek repedezés szerű felszínt hoznak létre. Bár, mintha nem teljesen szabályosan fejlődne a kép alapján. A nagysándornak folyamatosan kell biztosítani a rágás lehetőségét, Ha van a közelben kisállatszakorvos érdemes lehet megmutatni neki. Az esetleges elnövéseket lehet korrigálni megfelelő csipesszel, ollóval, ami elősegíti a helyes csőrforma kialakítását. A papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A madár csőre: anatómia és betegségek