1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Érdeklődő! A 4 éves süni már idős. Vizsgálat nélkül nehéz megmondani, de elképzelhető, hogy kilazultak, meggyengültek, kiestek a fogai és emiatt gyengült le, mert nem tud rendesen enni. A száján - amennyire a képen látom - valami gyulladás lehet, (pl. fogmeder gyulladás), amit kezelni kell. Mindenképp el kellene ő vinni állatorvoshoz.
Kedves Tibor! A gyakorlatunkban a műtéti beavatkozás előtt és után minden esetben homeopátiás szereket adunk. Az Ön által leírt tünetek: a habzás, a félelem, a szorongás és az étvágytalanság sajnos előfordulhatnak a műtéti altatást követően. Ezekre is létezik egyénre szabott homeopátiás megoldás. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata, toxikológus és állathigiénikus szakállatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest Garay u. 21. Tel.: 06 1 3211355
Üdvözlöm! A legbiztosabb, ha állatorvos látja. mert látatlanban nehéz a székletet analizálni és a tüneteket felmérni. A gastroferm elvileg az enyhébb fertőzésnél a bélflóra helyreállítására elegendő, de ha huzamosabb ideig fenn áll a hasmenés és kelletlen szagúvá válik, akkor gyanítható, hogy antibiotikum szükséges - amit természetesen állatorvos ír fel. A hideg sárgarépa okozhatott begyhurutot illetve megfázásos tünetet, ha hirtelen ettek belőle. Üdvözlettel: Ráczné Cs. Tímea - hobbiállat-tenyésztő
Tisztelt Márton! Preventíve megelőzésként úgy gondolom nyugodt szívvel adhatja a kutyájának, ennek csakis pozitív hatásai lehetnek! Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Szia! Mindenképp vidd orvoshoz a széklet miatt. Az hogy keveset eszik az a melegtől is lehet. Őket is megviseli ez az idő, inkább lédúsabb dolgokat adj neki most. Viszont hogy nem kakilt az nem jó . nézze meg orvos.. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Mivel és hogyan etessük a nyulat? Emésztési problémák a nyulaknál