1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Igen. Gyakran erősebben hegesednek egyes sebek. Később elsimulnak.
Azt javaslom hogy nézze meg egy szakember aki eldönti hogy valamilyen idegen test vagy sérülés vagy gyulladás van-e a torkán és ennek megfelelően kezeli.
Nekem az a véleményem, hogy a kutyájának legelőször is egy tényleg alapos klinikai vizsgálatra lenne szüksége, és majd ennek alapján lehet eldönteni azt, hogy milyen kiegészítő műszeres vizsgálatokra van szükség egyáltalán. Az MR vizsgálat nem olcsó, a kutyát altatni kell hozzá, így valóban csak akkor érdemes ezt is "bevetni", ha más módszerekkel nem lehet a (pontos) diagnózist felállítani.
Az állatorvos valószínűleg tekintettel volt a koca állapotára, olyan szert használt ami nem szokott gondot okozni
Kedves Gazdi! Nagyon sajnálom, ami a kutyussal történt! Őszinte részvétem! Abban Önnek teljesen igaza van, hogy így még találgatni is nagyon nehéz. A legpontosabb választ a kérdésére természetesen a boncolás adta volna. A legkézenfekvőbb válasz a nagy meleg okozta hőguta lenne ... Lehet-e tudni, hogy a garázsban, ahol ő akkor tartózkodott egész nap, mennyi volt a legmagasabb hőmérséklet? De, persze még számtalan más ok is állhat a háttérben! Érdemes lenne / lett volna valamelyik állatkórházba bevinni, és kérni egy teljes körű boncolást, - függetlenül a szabadságon lévő kollégától ... Sajnálom, hogy így nem tudok többet segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos A kutyák és a hőguta