1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A vemhesség átlagosan 63 napig tart ezért az ellés megindulása még nem várható. Ha sok magzat van akkor a kitágult méh kitölti a hasüreget és összenyomja a gyomrot és a beleket. Ha semmi más tünet nincs akkor úgy látom nincs ok aggodalomra. Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat? A vemhes szuka fészeképítése Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye
Sok okosat ebben a kérdésben így nem lehet mondani! Hiába voltak sok állatorvosnál, azt nem tudjuk, hogy melyik mit csinált, mire gyanakodott, mit vizsgált, milyen mintát küldött el vizsgálatra (pl. baktérium/gomba tenyésztés). Csak annyit tudok tanácsolni, hogy egy bőrgyógyászati szakrendelésre kellene talán elvinni, akár messzebbre is, ha kell.
Üdvözlöm. Ráczné Cs. Tímea vagyok, hobbiállat- tenyésztő. A papagáj tojások rendkívül érzékenyek rázásra, ütődésre, ha nincs rajtuk hajszálrepedés és nem sérültek, akkor ha kb. 1 héten belül folytatja a tojó a tojások gyűjtését az oduban, akkor gond nélkül kikelnek az első tojások is. Az odut a kalit (kisvolier) oldalára célszerű felrögzíteni, és ülőrudat úgy elhelyezni, hogy kényelmesen meg tudják közelíteni. Abban az esetben, ha nem fogadják el az odut valamint a tojó nem tojik újabb tojást néhány napon belül és nem is ül rá a meglévőkre, akkor sajnos ezek a tojások már nem fognak kikelni. A tojásrakáshoz lágyeleség, zöldeleség, ásványi és vitaminkiegészítés szükséges, hogy a tenyészpár problémamentesen tudjon költeni. Sok sikert hozzá. http://www.haziallat.hu/madar/gondozas/
Sajnos így ezt lehetetlen megállapítani, mindenképp javaslom, hogy állatorvoshoz vigyék el és vizsgáltassák meg a cicát! Üdv, Fux Attila
Üdvözlöm! Állatorvos tud javasolni megfelelő szemcseppet vagy szemkenőcsöt, érdemes felkeresni egy közeli szakembert.