1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Azert csinálja, mert látja, hogy kölyök és úgy is kezeli. Ezzel egyáltalán nincs semmi gond, szépen segíti majd a szocializációt, ami sajnos kelleni is fog, mivel nagy esellyel szaporítótól lett vásárolva a kölyök (tenyésztő nem adja oda 7 hetesen, mivel törvény alapján, 8 hetesen lehetne elválasztani az anyától). Nem kell aggódni a viselkedése miatt, ez inkáb jó dolog:) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák kiképzését nem lehet elég korán kezdeni Kutyakölyök kerül a régi mellé - az első találkozás A kölyökkutyák szocializálása
A kutyáját minél hamarabb meg kellene vizsgáltatni egy állatorvosi rendelőben! Ott majd eldöntik, hogy mi a teendő vele.
Lehet, de lehetőleg a varratszedés után. Cila cica varratszedése A nőstény macska ivartalanítása - videón
A táplálékot a gyomor-bélcsatorna megemészti akkor is, ha nincs megrágva csak nehezebben és rosszabb hatásfokkal. Gondolom eddig sem okozott gondot.Lehetőleg apró szemű tápot kell ilyenkor etetni. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya?
A kép alapján meglehetősen idősnek tűnik a madár. Lehetséges, hogy fájdalmai vannak a tolltépéssel érintett területen. Érdemes lenne egy madarakban otthon lévő állatorvosnak megmutatni, ultrahang vizsgálat javasolt. Öncsonkító madarak: a tolltépés okai, kezelése és megelőzése