1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Üdvözlöm! Mindenképp megkellene mutatni egy hozzáértő egzotikus orvosnak. Merre laktok? Sajnos nem minden egzos állatorvos ért hozzájuk ezért kérdezem, hogy tudjak segíteni. Nem fogja mutatni a fájdalmat, mert zsákmányállatok. Csak abban az esetben mutatja, ha már komoly gond van. Mászik, fut, mert kénytelen levezetni a mozgásigényét még ha fáj is. Biztos beakadhatott valamibe, milyen a kereke, helye? Ha rácsos mindenképp cserélni kellene pont emiatt mert balesetveszélyes. Minimum 20 centis zárt futófelületű kerék kellene. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Kedves Zsuzsanna! A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy a cicája mostani állapotának tényleges és valós okát rendkívül nehéz lesz kideríteni és lehetséges, hogy ez soha nem is fog sikerülni (még akkor sem, ha közben esetleg meggyógyulna belőle)! Amit leírt, azok alapján én (közel 40 évnyi tapasztalattal a hátam mögött) biztosan nem vállalkoznék semmilyen diagnózis kinyilvánításában. Az, hogy a második állatorvos elvégezte a teszteket a legfontosabb fertőző betegségekre, jó dolog volt, de közelebb nem nagyon került vele a pontos ok(ok) kiderítésében. Azt már nagyobb problémának érzem, hogy a vér egyéb eredményeit nem adta át Önnek, mert így nem lehet tudni, hogy ő mire mondta azt, amit mondott. (Van olyan, nem is ritkán, hogy amire az egyik állatorvos azt mondja, hogy jó az érték, a másik nem ugyanezt gondolja ugyanerről.) A jelenlegi "érvényes" diagnózisra (vagyis a trigeminus bénulásra) azt tudom mondani, hogy ez is lehetséges, de egyelőre közel sem biztos (még), hogy valóban ez a baja. És igen, szerintem mindenképpen további vizsgálatok kellhetnek, de ez nagyon függ attól, hogy hol laknak, milyenek a szállítási lehetőségek és az anyagi kondíciók a cica további vizsgálatára (könnyen lehet, hogy akár ide Budapestre is fel kellene vele utazni, és egy "komoly" klinikán kellene vizsgáltatni). Hasznos: Macskabetegségek
Hasnyálmirigy gyulladás gyanúja is fölmerül. Kimondottan erre is irányuló laborvizsgálattal diagnosztizálható. Zsírszegény diéta és fájdalom csillapítás fontos lenne. Infúzió is sokat segít. Vigyék be a kutyát ügyeletes állatkórházba!
Nem lehet,ha nincs laktóz a tejben Igyon a macska tejet?
A hirtelen táplálék váltás okozhat átmeneti emésztési zavart és hasmenést. A védőoltás hatására a védettség csak kb. 2 hét alatt alakul ki ezért nem zárható ki hogy valamilyen fertőzés bélgyulladást okoz. Minden esetre ha nem javul vigye vissza az állatorvoshoz Ő majd eldönti hogy mi okozza az elhúzódó hasmenést és étvágytalanságot. Bővebben: Kutya bélproblémák