1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Sajnos megkerülhetetlen lesz a kiscica állatorvosnak való megmutatása. A füle valószínűleg fülrühös lehet, a szeme pedig szintén bakteriális gyulladás miatt lesz csipás. Oltásra is szüksége lesz, mert e nélkül előbb-utóbb elkapja valamelyik vírusos macskabetegséget. Úgyhogy irány az állatorvos!
A kérdés egy picit bonyolultabb. Milyen mérgezés volt? Mit kapott rá? Végeztek laborvizsgálatot? Ha minden rendben, akkor bármit ehet. Ha nem, vagy bármi egyéb kérdése van, akkor szerintem forduljon az állatorvoshoz. Dr Fekete Richard
Elég sok különböző probléma van itt, nem mindenhol konkrétan a kérdésekre válaszolnék, hanem megjegyzésekkel szeretnék általános tanácsot adni. 1. Soha ne vásároljunk olyan halat, aminek tartásáról nem tájékozódtunk előre (nem tudjuk mit eszik, hány fokon és milyen vízben kell tartani, csoportban vagy magányosan kell tartani, mekkorára nő meg stb.)! Sajnos azt sem tudjuk, milyen halak problémáival állunk szemben! 2. A szárított szúnyoglárva jó kiegészítő táplálék, de egyéb táplálékok nélkül nagyon egysíkú etetéshez és gyorsan hiánybetegségek kialakulásához vezethet. 3. A tartási körülményeket és az akvárium egyéb lakóit problémák esetén mindig alaposan szükséges leírni, ezek és a halak ismerete nélkül rengeteg lehetőség van, amelyek közül nem lehet megmondani miért nem csatlakozik az egyik hal a többihez vagy miért ellenséges egyikkel a másik. A táplálékért való viaskodás bizonyos mértékben teljesen normális - nem tudom megítélni a leírás alapján, hogy ez jelenleg milyen mértékű. 4. Javaslom egy akvarisztikai könyv beszerzését az alapok megismeréséhez! Akár antikváriumokban is megtalálható Horn Péter-Zsilinszky Sándor Akvarisztika című nagyszerű könyve (ennek átolvasása az érdekes elméletek felállításának megelőzéséhez is jó támpontot ad :) )
Valószínűleg arról van szó, hogy nem daganat, hanem tályog volt a patkány nyakán, ami kifakadt. A keletkezett seb körül a bőrt és szőrt óvatosan le kell tisztogatni (érdemes előtte a sebet finoman kinyomkodni), majd némi Betadine oldattal fertőtleníteni. Az állat környezetét (ahol a kifakadás történt) is érdemes tisztogatni, fertőtleníteni. Mindazonáltal ajánlatos lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A vizsgálat költsége általában nem túlzottan magas (pl. egy műtét árához viszonyítva). Szükség lehet a keletkezett seb szakember általi kitisztítására, és antibiotikum adása is indokolt lehet.
Igen, a legjobb lenne ha elvinné állatorvoshoz. Csak vizsgálattal dönthető el, mi lehet a probléma.