1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!