1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A csikó agresszivitása félelemből eredhet. Nem célszerű olyan módszert választani, ami megfélemlíti (pl. villanypásztor). Boxos elhelyezés esetén az anyja melletti boxba tenném. Egy kis ideig ne lovagolják az anyját, de minden nap egymás mellett vezetni, együtt csutakolni... És sok türelem.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
A hím fiókák viaszbőre is lehet rózsaszín, az ivarérett tojóké a barna valamely árnyalata, csontszínű, esetleg zöldes, türkiz színű fehér szegéllyel. A tojók általában csípősebbek, revírjüket jobban védik a hímeknél. Kézhez szoktatásuk problémásabb, de kellő türelemmel megoldható. Párzási időszakokban a korábban szelíd madár is agresszívebb lehet és mivel nem fél a gazdájától, így bátrabban támadhat, mint egy eleve távolságtartó papagáj.
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.
Mindenképpen javasolnám a cica állatorvoshoz vitelét, ugyanis a "pattanás" amit ír az egy tályog amit célszerű felvágni és kifertőtleníteni.