1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Az orrnyílás körüli gyulladásos tünetet okozhatja idegen tárgy általi sérülés, vagy fertőzés(valószínűleg baktérium) is. A pontos diagnózis és a kezelés céljából keressen fel egy állatorvost.
Az árakról a helyi állatorvostól kell tájékozódni, hiszen ez számos dologtól függ és rendelőnként változik. Nyugodtan hívja fel állatorvosát és kérdezze meg tőle.
A tünet háttere lehet a kutya valamilyen ásványi anyag- vagy vitamin hiánya. De lehet viselkedési megszokás is. A kiváltó ok ismeretében lehet megoldást találni.
Nem feltétlen függ össze a másik problémával. Sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy látni és meg kell vizsgálni kedvencét...
A kutyák is ehetnek mindent, amit az emberek, a hangsúly a szoktatáson van. Ha azelőtt soha nem kapott a kutyus efféle táplálékot, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni, ugyanis hányást, hasmenést okozhat. Meg lehet próbálni, de ha a 12 éves kutya szervezete nem jól reagál, akkor nem szabad erőltetni. Vannak különböző alacsony zsírtartalmú, un. "fogyókúrás" kutya tápok, célszerű lenne azt megpróbálni az előírt adagban alkalmazni.