1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Szia Nem hiszem,hogy a táptól lenne. 1. Jó enne tudni, mivel, hogyan és hányszor fürdeted? Javaslatom: Minél ritkábban fürdesd, a sampont mindig higítsd fel és esetleg használhatsz kutyáknak való balzsamot is a szőrére. Átmenetileg esetleg Gliss Kur-t is fújhatsz rá, bár attól hamarabb zsírosodik a szőre. 2. Öröklötten is lehet rosszabb minőségű a bundája, kb. mint az emberi haj. Bármit teszel rá, akkor sem tudsz rajta javítani (tapasztalat, az enyém is ilyen). 3. A harmadik lehetőség, ami az eszembe ötlött, az az, hogy a másik kutya sokat játszik vele, esetleg tépkedi a bundáját. Az írásodból az derül ki, hogy orvos is látta már és kapott vitamint is. Szóval egészséges, boldog kis kutya. Így látatlanban a fürdésre tippelnék, de ha nincs nagy baja, akkor ne aggódj, ezt a bundát fél éves kora után majd leváltja majd.
Az elszíneződés hátterében többféle ok lehet (az egyszerűtől a bonyolultig). Egy állatorvosi vizsgálat, esetleg mintavétel (labor) közelebb vinne a megoldáshoz.
Egyéb Malawi-tóból származó nem túl agresszív sügérfélekkel tartanám őket együtt, de túl sokat már nem tennék ekkora akváriumba! Amennyiben a felállás a két négyes csapatban nem 1/3 a hímek javára, a jövőben könnyen problémái lehetnek a jelenlegi társítás kapcsán is! Másik kérdésében érdeklődött, hogy mennyi ideig élnek ezen halak: általában elmondható, hogy a halak élettartama tartási körülményektől függően meglehetősen nagymértékben változhat. A hasonló méretű Malawi-tavi sügérfélék jó körülmények között nagyjából 10 évig élhetnek.
Szia Még sosem hallottam, hogy infra lámpa miatt kiritkult volna egy kutya bundája, de nem vitatkozom a tenyésztővel, neki ebben több tapasztalata lehet. Ha viszont tényleg az infra lámpától ritkult meg, akkor csak annyit kell tenni, hogy megszüntetitek az infralámpát és alternatív megoldást kerestek a kis kutya melegítésére, akkor a szőr majd magától szépen visszasűrűsödik. Esetleg adhattok neki egy kis vitamint, az soha sem árt. Ebben az esetben azonban tünetet kezelni felesleges, az okot kell megszüntetni.
Az ivartalanítás optimális idejéről megoszlanak a vélemények szakmai körökben is. Van, aki már egészen fiatal korban javasolja, van, aki az ivarérés utáni időpont mellett teszi le a voksot. Vannak érvek egyik és másik megoldás mellett is. Én az ivarérés utáni időpontot támogatom, amikor a másodlagos nemi jelleg már kialakult (véleményem szerint küllemre szebbek az ilyenkor ivartalanított állatok). A gyógyulási idő kb. 8-10 nap. Ilyenkor vesszük ki a bőrvarratokat.