1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Természetesen ez az Ön döntése. Ha kandúrt választ célszerű ivartalanítani, hogy kevesebb gondot okozzon. Szerintem célszerű lenne egy játékos cicát vinni mellé, hogy kiélvezhessék egymás társaságát és talán egy kicsit le is fárasztják magukat és nyugodtabbak lesznek.
Sok vizet és lédús takarmányt, valamint tejelőtápot ( a birkáé is megteszi, vagy ha nincs akkor napi 1-1,5-2 kg abrakkeveréket).
Kérjen meg valakit, hogy vigye el! A törött lábú macskának szakértő kezekre és kezelésre van szüksége.
Információja téves. A papagájok, főként a kisebb testtömegű fajták esetén lehetőleg kerülendő az injekció beadása, mivel túlzott mértékű stresszt okoz. Szükség esetén legtöbb gyógyszer jól bevihető az emésztőrendszeren keresztül, élősködők irtására praktikusak a spot-on (bőrön át felszívódó) készítmények. Teljesen más prevenciós szükséglete van egy szobamadárként tartott papagájnak, mint egy nagyüzemben hizlalt brojler baromfinak. Ha az új madarat megérkezésekor mentesítik az élősködőktől és nincs fertőzési forrás a közelében, úgy valószínű, hogy egész további életében nem lesz szüksége ilyen kezelésre. Megfelelő mértékben adagolt probiotikus készítményekkel, vitaminokkal érdemes az immunrendszert támogatni. Figyelni kell a helyes mennyiségű és összetételű táplálására, kerülendő az elhízás. A hobbimadarak jellemző megbetegedése a máj elfajulása. Érdemes olyan magkeveréket vásárolni mely májvédő hatású máriatövis magot is tartalmaz (kb. 3%-ban).
Sikeres homeopátiás kezeléshez sajnos ez nem elegendő információ. A homeopata állatorvosok listáját megtalálja a www.homeopata.hu weboldalon, ahol feltehetően sikerül olyan közeli homeopata állatorvost találnia, aki a cicája vizsgálata és a részletes anamnézis-felvétel után kedvencét eredménnyel kezelni tudja.