1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Nem, ez nem lehetséges. A kutyák, 3-6 hónapos koruk között váltják a tejfogaikat rendes, végleges fogakra. (Fog vagy íny betegsége vagy sérülése azonban lehet a rágás kiváltó oka!)
Az elmondottak alapján valószínűleg csak zsírszövetről van szó, de egy tapintásos vizsgálattal az állatorvos egyértelműen meg tudja nevezni. A következő vizsgálat alkalmával kérje erre állatorvosát!
Bizonyára izgalmas kérdés, hogy a duzzanat mitől lehet (pl. gyulladás, ödéma, fertőző betegség), és azt mi váltotta ki, jelen esetben azonban ezeknél sokkal fontosabb, hogy az állatot mielőbb elvigye állatorvoshoz, különös tekintettel arra, hogy az állat nem tud vizelni. A vizsgálat során valószínűleg arra is választ fog kapni, hogy mi van a tünetek hátterében.
Vitaminokkal kell dúsítani az eleséget. Vagy vegyenek mellé párt.
Miért kell erről leszoktatni ? Kérdésében az izgalmi állapot és a fegyelmezés közötti összefüggést nem igazán értem. Minden kutyának természetes, hogy egy izgalmi szintre kerül és egy fajta üdvözlési rituáléval köszönti a gazdit. Amennyiben ennek mértéke, formája nem kívánatos, - akkor ennek kezelésére megfelelő tréningmódszerek vannak. A fegyelmezés lehetőségeinek leírása meghaladja ennek a fórumnak a terjedelmi lehetőségeit.