1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Félthette a finom falatokat, esetleg más megérzései vannak. A kutya lehet stresszes, és megérezheti a családban, a gazdiban felgyülemlett feszültségeket is. A cikkekben bővebb választ talál!
Nyugodtan rövidebbre vághatja a szőrt, nem fog megvakulni. Viszont egy kis napellenzőt érdemes hagyni a szeme felett, mert a pulik szeme érzékeny lehet (nem mindre jellemző) a napsütésre és ilyenkor bármilyen módon is, de megpróbálják eltakarni a szemüket, pl: elbújnak, vagy a lábukkal takarják a nap elől és ilyesmik.
Előfordulhat vérzés vemhes deguknál (ami nem jelenti feltétlenül a vetélést), de így látatlanban nem tudok ezzel kapcsolatban pontos diagnózist felállítani. Ha jó a hangulata, van étvágya és iszik, valamint nem ismétlődik a vérzés, akkor úgy vélem, hogy nem kell megijedni emiatt. Rágcsálóknál előfordul, hogy megölik a kölykeiket. Fontos, hogy a vemhesség utolsó szakaszában el kell választani a hímtől, és csak a nőstényt szabad a kicsikkel hagyni. Ez általában megoldja a problémát.
Mindenképpen nézesse meg állatorvossal a kutyust! Okozhatja a panaszokat fertőzés, az a bizonyos fog, vagy egyéb belgyógyászati probléma is...
Nem vagyok túl profi ebben a témában, inkább belinkelek ide egy oldalt, ahol szépen le van írva a fül ragasztás és szerintem ha írsz a lap tulajdonosának, ő talán segít is neked a témában. http://www.chinese-crested-dog.hu/ragaszt.html Viszont a kutyakozmetika mellett biológia szakos is vagyok, és tanulmányaimból tudom, hogy a kalciumnak elég kevés köze van a porchoz. A kalcium inkább a csont felépítésben vesz részt. Persze lehet egy keveset segíteni vele a kutya fülén, de alapvetően jobb lenne, ha porcerősítőt adnál neki. Esetleg kombináld ezt a csonterősítőt, amit most használsz, a porcerősítővel. A porcerősítőkben MSN, Glükozamin és Kondroitin vegyületek vannak Ilyen porcerősítő, pl: Nutradyl (Térd- és csípő műtétek után is ezt adják a porc ´visszapótlására´, erősítésére.). Mivel több hasonló készítményt lehet kapni (rákpáncél vagy cápaporcos kivitelben is), azt ajánlom inkább állatorvosnál, vagy állatpatikában vedd meg, ott tudni fogják miről van szó!