1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Általánosságban egy kutya fajnak megfelelő tartási körülményei a panel lakásban, 52 négyzetméteren is biztosíthatóak. Ennek ellenére nem lenne szerencsés választás ez a fajta, mert anatómiai és állat egészségügyi adottsága jelentősen körülményessé is tehetik a tartását, - az Önök által vázolt körülmények között. A jelenlegi kutyafajták és a keverék kutyák között, több tucat van amelyik jobban megfelelne adott viszonyoknak és nagyobb örömet okozna a tartásuk.
Nem fog magától kiesni, ki kell húzatni. Javaslom vigye el állatorvoshoz és beszéljék meg a részleteket.
Vajon milyen oknál fogva nem jöhet szóba a csonkolás? Ebben az esetben terápiás célból meg kell csinálni. Mert más megoldás nincs!
Nem volt még olyan tapasztalatunk, hogy az akácfa ülőrúd miatt megbetegednének a madarak ( pedig a nagysándor papagájok évente több 8-10cm átmérőjű rudat is apróra szednek). Vagyis még hasmenést sem okozott a benne lévő csersav. A gyümölcsfák többsége megfelelő, de kerülendők a gyantás ágak, hasmenést okozhat a frissen vágott diófa ág. A faágakat kérgestől szoktuk a madaraknak adni, mivel ezek rágása a természetes csőrkoptatás legjobb módja. Előtte forró vízzel kell átmosni, főként a vadmadaraktól származó esetleges fertőzéseket megelőzendő.
Ez a 2 dolog, valójában 1 dolog, - a szeparációs félelem és az azzal együtt járó stressz. Csökkentésére és kezelésére vannak módszerek és lehetőségek.