1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Igen, normális. Lakásban tartott kutyáknál gyakran előfordul.
Nem hinném, hogy komolyabb baja lenne a cicának, talán a párzási időszak jelei. Ha hosszabb ideig fennáll a probléma és esetleg egészségre káros tünetek jelentkeznek, forduljon állatorvoshoz.
Igen, valószínűleg a vízzel lesz a gond, méghozzá a kalcium tartalmával. Nem írtál vízadatokat az akiról, hogy milyen kemény a víz, de én arra tudok tippelni, hogy túl lágy. Sok cégnek van már calcium készítménye, de találhatsz ilyen "szereket" garnélás cégeknél is. Pl. Shirakura.
Ha egy tengerimalac 1 hete nem eszik, annak biztos komolyabb oka, van. Az egyik lehetőség, hogy nincs étvágya valamilyen belgyógyászati megbetegedés miatt. A másik lehetőség, hogy szájüregi elváltozás (fog túlnövés, szájüregi fekély stb)okozta fájdalom miatt, bár lenne étvágya, mégsem tud enni. Bármelyik okozza is a nemevést esetünkben, a diagnózis felállításához egy alapos kivizsgálásra van szükség (pl: vérvétel, bódításban végzett szájvizsgálat, fog röntgen stb). Javaslom minél hamarabb felkeresni egy állatorvosi rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő
Valamilyen bőrprobléma lehet, azonban ennek diagnosztizálásához meg kell vizsgálni a cicát, esetleg bőrkaparékot kell venni.