1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Az nem kizárható , hogy több is van benne. A kicsi elhullását okozhatta fertőző betegség, ellési komplikáció, vagy a kicsi fejletlensége, veleszületett betegsége stb. Az okokat boncolással lehetne tisztázni.
1./ szociális összeszokásra gondol, párzásra, barátkozásra, falkatársra ??? 2./ a kölykök darabszámát a fogamzást követő kb. 4 hetét követően ultrahang vizsgálattal lehet megállapítani 3./ nem
Ezt nehéz volna a leírás alapján megállapítani. Több oka is lehet, mutassa meg egy állatorvosnak!
Mindenképpen agresszív (is) a teknős, mivel a többit harapdálja. Külön kell tenni, mielőtt súlyosabb sérülést okoz a többi teknősnek! Meg lehet próbálni például élő kishalakkal etetni, azok kergetésére elég sok energiára lesz szüksége.