1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Vigye vissza a műtétet végző állatorvoshoz, feltétlenül mutassa meg neki a sebet!
Nos, nagyon sok akvarisztikai gyártó csinál vízelőkészítőt. Leginkább az árat, és hogy hány ml kell X liter vízre, mert nagyon eltérések lehetnek. Pl. 10ml 30l vízre vagy 5ml 200l vízre két általam is használt terméket vettem például. Olyat vegyél ami a közeledben elérhető, és jó áron van. Pl. Easy life FFM, Seachem Prime vagy Tetra, ADA chlor off, a teljesség igénye nélkül. A működés közbeni adagolást nem értem, de vízcserénél ajánlott használni. Neked kell döntened. ;)
Rutintalan lehet, vagy a párja nem vesz részt a költésben. A nimfák esetén a hím is besegít a kotlásban, de főként csak a nappali időszakokban váltja le a tojót.
Ásványi anyag hiány, vagy a kiválasztásban résztvevő szervek működési zavara okoz ilyen tünetet. Kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagot adjon egy külön tálban, vagy azzal szórja fel az altalajt (ha nem rácson van)