1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Egy 8 hónapos kutya sántításának a hátterében sokféle betegség állhat. Ezek között van olyan, amit kinőhet, de olyan is amit csak műtéttel lehet korrigálni. A pontos diagnózishoz egy ortopédiával foglalkozó állatorvosi rendelőben végzett kivizsgálás szükséges, lehetőleg minél hamarabb, mert néhány betegség esetében a várakozás maradandó károsodáshoz vezethet.
Mindenképpen szakrendelésre lenne érdemes vinni ahol az állatorvos alapos kivizsgálás után megállapítja a problémát majd a kezelést, felfedezhet olyan tüneteket is ami a gazdának nem tűnt fel
A szárazeledelből naponta 1-2 dekát adjunk a hörcsögnek, ezen felül a szükséges ételmennyiséget, összesen napi 5-6 dekát viszont zöldségfélékkel biztosítsuk! Az aranyhörcsög a folyadékot, vitaminokat és ásványi anyagokat, nyomelemeket főként zöldségekből és némi gyümölcsből nyeri. Adhatunk neki salátát, spenótot, sárgarépát, cukkínit, uborkát és zellerszárat, de szabadon termő növényeket, lóherét és friss füvet is Fő, hogy törekedjünk a változatosságra. A gyümölcsök közül az alma legyen a fő tápláléka, bár a többit is nagyon szereti (az aszalt gyümölcsökért pedig egyenesen rajong), itt is vigyáznunk kell azokkal, amiknek magas a gyümölcscukor tartalma. Nyáron kínáljuk dinnyével, eperrel és kevés cseresznyével, ezeket a csemegéket egy szemvillanás alatt tünteti el. A friss, lehetőleg bio minőségű, vagy legalább nem agyonvegyszerezett zöldségeket és gyümölcsöket etetés előtt mindig nagyon lelkiismeretesen mossuk és tisztogassuk meg! Folytatás...
Fontos kérdés, hogy kutyája kan vagy szuka? A leírtak alapján gyanítjuk, hogy kan, régóta fennálló mozgásszervi problémákkal. Ebben az esetben legvalószínűbb, hogy a vizelet visszatartásának zavara idegrendszeri okokra vezethető vissza. Kezelése kapcsán forduljon állatorvosához! A peponen kapszula prosztata kezelésére alkalmazott humán gyógyászati készítmény. Ha kutyája szuka, esetleg ivartalanított, akkor a probléma hormonális hátterű lehet. Kezelésében hormonkészítményekkel igen jó eredmények érhetők el. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A leírása alapján komoly viselkedészavarról van szó, a mama részéről, ha 3. nap után sem fejlődik ki az anyai ösztön akkor nagy valószínűséggel már nem is fog. Feltételezhető hogy a kandúr gondoskodása is zavarja, meg kéne próbálni ezt megakadályozni. Az állatok a szoptatási időszak alatt nem mindig veszik jó néven az apa állat jelenlétét. Az is szokatlan hogy 1 kölyköt ellik a macska, lehet hogy hormonális problémák miatt nem tudott több megtermékenyített petesejt beágyazódni a méhbe. A kiscicát mesterségesen kellene felnevelni, 3 óránként etetni éjjel-nappal, 2 hetes koráig, közben mama mivel nem szoptat, automatikusan el fog apadni. Dr. Kiss Gabriella