1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Bár nagyon részletes leírást adott, de sok lényeges adat hiányzik, ahhoz, hogy diagnosztizálni tudjam a kutyus panaszát. Kan vagy szuka-e a kutyus, tüzelt-e. Volt-e elváltozás a vizelet és a bélsara tekintetében, stb... A leírt panaszok lehetnek például álvemhesség miatt is... Több információra lenne szükség... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nem írta meg a kutya nemét ! Gyanakszom, hogy a jelenség a kezdeti dominancia egyik formája: az "ürülékkel jelölés". Amit tenni lehet: • szervi okok kizárása • fajnak megfelelő tartási körülmények biztosítása • ivartalanítás • falkán belüli rangsor beállítása • esetleges stressz megszüntetése • esetleges szeparációs félelem megszüntetése • esetleges kutya WC megszüntetése • helytelen szoktatás korrigálása • Homeopatiás kezelés • Fitoterápia A fogkrémes ötlet annyit ért, mint amennyi az ötletadó szakmai tudása volt.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom melyik az a három pont a testen ahol vakaródzik a kiskutya, a különféle oktanú bőrbetegségek esetében különbözik a vakaródzás helye és intenzitása. Az alacsony pajzsmirigy működésnek 9 hónaposan kicsi a valószínűsége , és ilyenkor egyéb tünetek is vannak, ha nyugodt akar lenni ez a kérdés egy vérvizsgálattal eldönthető. Első lépésben javasolnám az alapos otthoni fürdetést, nercolajas kölyök samponnal, ha erre sem szűnik a vakaródzás, akkor a bűzmirigyet kell megnézetni állatorvossal. Sajnos a Westieknek külön bőrgyógyászata van, kiemelten magas számban jelentkeznek bőrgyógyászati panaszokkal, gyakori hogy laborvizsgálatot kell igénybe vennünk az az oktan tisztázása érdekében. Feltételezem, hogy a bolhairtás, féreghajtás megtörtént. Amíg az oktan nem tisztázódik, házi koszt adása javasolt, a tápallergia kizárása érdekében. Dr.Kiss Gabriella
A bőrgyulladás egyik formája a "hot spot", valószínű. Forduljon állatorvoshoz, antibiotikum nélkül nem fog meggyógyulni.
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.