1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ha szelíd, esetleg "beszélő" hullámost szeretne, akkor egy fiatal hímet vegyen, ha fiókákat szeretne, akkor természetesen párt vásároljon. A standard hullámosok meglehetősen nehezen szaporíthatók, így ha kezdő madártartóként szeretne madarat tenyészteni, akkor hagyományos, vadalakú hullámossal kezdjen.
Forduljon vele állatorvoshoz, alapos kivizsgálásra (labor) lesz szüksége!
Széles körben elterjedt bántalomról van szó. Nem zárható ki vírusos oktan, az anyát évente célszerű vakcinázni a leggyakoribb betegségek ellen, ami a kölykök immunállapotát is erősíti. Kismacskák antibiotikumos kezelése is javasolt
A nem evés és a többi tünet már épp elég ok arra, hogy megmutassa egy állatorvosnak! Ennyi információ alapján nem lehet pontos diagnózist és kezelési tervet felállítani.
Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni!