1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Komplex parazitaellenes kezelés javasolt Nyomelem,-ásványianyag pótlás szükséges Bizonytalan az oktan, ha nincs javulás, állatorvosnak meg kell mutatni
1./ 3-4 x 30- 60 perc / nap intenzív elfoglaltság biztosítása a kutyának 2./ benti alvó/pihenőhely kialakítása
Attól, hogy a múltban volt valamilyen bőrbetegsége, még nem azt jelenti, hogy ez ugyanaz a betegség. Egy bőrproblémának sokféle oka lehet, a külső élősködőtől, a gombán át, belső szervi, hormonális okok. Javasolnám hogy vigye el a legközelebbi kollégához és közösen derítsék ki az okot. Érdemes lenne az okot is kideríteni, nem csak a tünetet kezelni.
Csak akkor vállalkozzon a fióka felnevelésére, ha azt a szülei nem etetik! A papagájok kézzel nevelésére ma már igen jó összetételű, langyos vízzel (37-40C fok közt) hígítható tápok vannak. Ilyenek például a NutriBird, vagy a Kaytee termékek.