1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Tudtommal sajnos hazánkban nincs erre lehetőség, csak kisállatok esetében van hamvasztás. A megoldás legálisan általában az ATEV nevű cég szokott lenni, amely állati hullák elszállítására szakosodott, és helyben kell érdeklődni az elérhetőségük iránt, több kirendeltségük van országszerte. Az ezzel járó, településtől függő, esetenként tetemes költségekre lehet állami támogatást kérni, bár nem egyszerű az eljárás.
A furcsa tünetek viselkedészavarra utalhatnak. Javasolt lenne a macska ivartalanítása.
Kedves Zsuzsa! Minden, ami nem megszokott, az kórósnak tekintendő. Tehát nem az a kérdés, hogy beteg-e a madár, hanem az, hogy kell-e, lehet-e kezelni. Ehhez azonban látni kellene a problémát. Lehet, hogy csak odatapadt, besűrűsödött szemváladék (csipa), lehet, hogy valamilyen szövetszaporulat ("árpa", daganat). Forduljon a helyi állatorvoshoz, aki szükség esetén megadja a legközelebbi specialista elérhetőségét. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán
Üdvözlöm! A megnagyobbodott hasú macska esetében sajnos csak azt tudom mondani, hogy egy hasi ultrahang vagy RTG, illetve a hasüreg tartalmának vizsgálata (egy tűvel történő mintavétel) nélkül nem lehet pontosat mondani, mindenképp el kéne vinni állatorvoshoz. A másik macska esetében számos bőrprobléma (pl paraziták, allergia, stb) felmerül,. szintén meg kéne vizsgálni, esetleg mintát venni a füléből (fülrüh?). Javaslom, keressen olyan állatorvost, aki megvizsgálja a macskát.
Az optimális hőmérséklet meghatározása legegyszerűbben egy hőmérő segítségével lehetséges. Az ideális hőmérséklet leopárdgekkó számára kb. 26-32 fok. Talajfűtők számtalan méretben és teljesítményben léteznek, így érdemes egy terrarisztikai szaküzletben érdeklődni, hogy melyik típus a legmegfelelőbb az adott körülményekhez. Izzóból is többféle létezik. A keletkező hőmérsékletet az izzó teljesítménye és az elhelyezés távolsága is befolyásolja. Hőmérő nélkül nem lehet ezeket pontosan megállapítani!