1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Üdvözlöm! Először egy korrekt fizikális vizsgálat (különös tekintettel a szív és az idegrendszer vizsgálatára) ajánlott, majd ezt követően kiegészítő vizsgálat (pl szív UH, EKG, vagy gerinc RTG, ha arra van gyanú) javasolt. Egy 8 éves golden keverék NEM öreg, itt valami egyéb ok lehet a háttérben.
Kedves Orsolya! Ezzel kapcsolatban kérem, olvassa el a csatolt cikket, amelyből minden fontosat megtudhat!
Kedves Kata! Sajnos a kutyákra jellemző vadászösztön miatt nem szabad őket a nyuszival egyedül hagyni.
Teljes tehéntejjel táplálható ami szőlőcukorral dúsítva van (hasmenése ne legyen) 3-4 hetes kortól tudjon más takarmányt is próbálni árpa, zab, búzadara széna (kostolóba) legelési lehetőség változatos fűből (nyers lucernát ne kapjon) víz legyen előtte
Kedves Anyegin! A hőguta elkerülése kellő légmozgással (ventillátor, léghuzat stb.) oldható meg a legegyszerűbben! Ha már fenyeget a veszélye, és esetleg tünetek is vannak (testhőmérséklet emelkedés, zihálás, támolygó mozgás, elfekvés, pupillatágulat), akkor a test azonnali kíméletes és fokozatos hűtése, valamint az Apis a Belledonna, ill. a Hypericum adagolása jöhet szóba, az agyi ödéma csökkentésére, a keringés és az idegrendszer támogatására. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos