1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A kutya tünetei az ivarérettséggel függnek össze, kezdeti domináns viselkedés jelei. A teendők: - ivartalanítás - ember/kutya közös falkán belüli rangsor megváltoztatása - elkényeztetés és ´elemberesítés megszüntetése - következetesebb nevelés - engedelmességi gyakorlatok
Kedves Gazdi ! A leírása alapján, tipikus , a Labrador Retriverekre sokszor jellemző rohamtipus zajlott. Mivel az epilepszia betegség , adott esetben örökletes agyi fejlődési rendellenesség talaján alakul ki, azonnali kivizsglást és antiepileptikum beálllítást javaslok. Sajnálatosan rohamok még várhatók, ezért epileptológus szakember felkeresését ajánlom, aki nem csak a gyógyszert fogja felírni, hanem abban is segítséget fog nyújtani, hogy roham esetén mi az azonnali teendő. Dr Kiss Gabriella
Kedves Ildikó! Feltétlen vigye állatorvoshoz kedvencét! Ez lehet egy mandulagyulladás vagy akár valamilyen idegentest, csont a torokban.
Valóban nem túl jók a képek, de talán el kellene vinni kollégához, hogy szakember lása a teljes valóságot és úgy tán biztosabb diagnózishoz lehet jutni. Üdv
Kedves Tímea! A leveléből úgy tűnik, orvosi javaslat nélkül kap a kutyája valamilyen savlekötőt. Kérem mindenképpen keresse fel állatorvosát, és konzultáljon vele a lehetséges megoldásokról.