1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Az altatásnak megvannak a rizikói (érzékenyen reagál a szerre, vagy nehezen viseli a szervezet a beavatkozát) de ha nem javul az állapota akkor indokolt lehet a gerincfestés és a műtét is,de ezt az ellátó állatorvos tudja megítélni Műtét után nincs garancia semmire, de lehet hogy javulás csak ezzel érhető el
Az eset elég rosszul hangzik. Ha meg szeretné tudni az okot, akkor diagnosztikai kórboncolást javasolnék.
A kamillateás mosogatás egyszerűbb kötőhártyagyulladásra hasznos lehet (bár van egy kis szárító hatása), ha azonban erre nem javul, akkor antibiotikumos szemcseppre lesz szükség, úgyhogy feltétlen vigye a cicákat állatorvoshoz...
- A kutya egyrészt azért rág, mert unatkozik, és nincsennek a szellemi és fizikai igényei kielégítve. Napi 3 x 1 óra játék, futás, szimatolás, labdázás, biciklizés után kevés kutya kezd el rágni valamit. Másrészt mert a játékai, rongyai, fadarabjai unalmasak és íztelenek. Próbáljon letenni a teraszra egy bikacsököt vagy egy kutyák részére forgalmazott velős csontot és írja meg, hogy melyiket választotta a kutya ! - Léteznek az ön elgondolásának megfelelő spray készítmények, de sok esetben a csípős paprikás bedörzsölés is eredményre vezet.