1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Mónika! Az ellés komoly komplikációk lehetőségét hordozza magában. Pláne, ha halva ellett a kutyája, majd súlyos tüneteket is mutat. Kérem sürgősen vigye el állatorvoshoz!!!
Kedves Érdeklődő! Nem akarom áltatni. Egy felnőtt kutya, aki nem szokta a macskák közelségét, sajnos gyakorlatilag átnevelhetetlen.
Kedves Gazdi! Az ön által említett probléma egy szokás, kutyája feltehetőleg ezzel akarja elérni, hogy tovább játsszon vele. Tudatosítania kell akiskutyában, hogy ön a főnök. Javasoljuk, hogy látogassanak meg egy kutyaiskolát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Van néhány fertőző betegség ami az egérről átterjedhet a görényre. Ennek megelőzése miatt jobb ha nem eszi meg a görény az egereket. A beteg egereket amúgy is könnyebben elkapja.
Legyek, kisebb rovarok képezik az alaptáplálékát, amit egy csipesz segítségével lehet a legegyszerűbben felkínálni. Fel kellene keresni egy állatkereskedést, ahol lisztkukacot árulnak. Lehetőleg kisebb méretű kukacokat etessen, egy etetésre 3-5 darabot. Ha elég erős a fióka, akkor meglehetősen hangosan jelzi, ha éhes. A csőr önállóan történő kinyitását, annak enyhe kocogtatásával lehet legkönnyebben elérni. Ha csak pár napos a madárka úgy főtt tojás sárgáját vízzel krémesen folyékonyra keverve, fecskendőből lehet etetni. a nagyobb madárgyerek szívesen fogad csipetnyi reszelt trapista sajtot, főtt tojást. A táplálékra alkalmanként kalcium tartalmú ásványi anyagot kell szórni, pl. Futor-t. Legbiztosabban gyári tápokkal lehet nevelni, melyeket egyes takarmányboltokban, állatkereskedésekben (BP.-en pl. Galambaszkucko, Csongrád megyében pl. Galambazis, stb.)vehet meg. A rovarevő madarak neveléséhez használt kézzelnevelő tápokat ivóvízzel, buborékmentes ásványvízzel hígítve 37-40C fokosan lehet fecskendőből etetni. Legjobb megoldás minek előtt mégis az, ha beviszi valamelyik állatkertbe(a pesti állatkertben még "látványetetés" is van a talált madárfiókák bemutatásával)