1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Tímea! Miként magánlevelezésünkben írtam, ha a világosabb "gyöngyös-tarka" madár szárnyának fonákja is egységes színezetű, akkor mindketten biztosan hímek(a szürke, vadszínű madárka esetén ez nem lehet kétséges "első ránézésre" sem). A madarakat csak akkor engedje ki, ha már megszelídültek annyira, hogy kergetés, megfogás nélkül visszaterelhetők a ketrecükbe. Ha annyira félnek, mint leírta, akkor előbb a kalit rácsába kellene fűzni a fürtöskölest és ha már innen bátran elveszik, akkor kínálni kézből.
Javaslom hogy egy virágpermetezővel permetezzen vizet szét a balkonon,ennek párolgása hűsíti a levegőt.He extrém meleg lenne,akkor akár a hörcsögöt is le lehet permetezni.
A bőrgombásodás fertőző lehet, de szoros kontaktus kell az átvitelhez. A kerítésen keresztül ne tud fertőzni.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve, inkább az Ön türelmetlensége hátráltatja a dolgok menetét. Az alom/kutyapelenka dolgot én nem eröltetném tovább, ellenben a gyakori kivitelt inkább. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályait egy külön e-mailben tudom elküldeni, ha ír nekem.
Kedves Vicus! A leírtak leginkább az epilepszia tüneteire hasonlítanak. Francia bulldogoknál azonban előfordulhat más probléma is (légcsőszűkület). Ha máskor is találkozna ezekkel a tünetekkel, vegye fel videóra, ezt megmutathatja állatorvosának, aki ezzel megfelelő támponthoz juthat a probléma természetét illetően. Az epilesziát általában addig nem kell kezelni, amíg a rohamok gyakorisága nem növekszik havi 1-nél magasabbra, mivel gyógyszerei károsthatják az állat máját/veséjét, és az alkalmankénti rohamok állata életminőségét nem rontják jelentősen. Üdvözlettel: a Rákosigeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata