1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
T Gazdi! Mitől!? Vedlik, vitamin hiányos, lázas, bőrgyulladása van, allergiás dermatitise van, bolhás, rühös, tetves, gombás, pajcsmirigy alulműködése van, cukorbeteg, Chusing-syndrómás, hormont termelő daganata van, Addison kóros, vesebeteg, májbeteg, egyéb agyagforgalmi betegsége van, vagy ezek kombinációja. Remélem segítettem, ha netán mégsem, annak csak az lehet az oka, hogy nem megfelelő a kórelőzmény és kissé kórlátozottak a betegvizsgálati lehetőségek is az interrrnettteen. Üdvözlettel: Dr.S.R.
A rendszeres takarítás, fertőtlenítés eredményesen gyéríti a tolltetvek állományát, de erős fertőzés esetén inkább piretrin tartalmú permetezést, esetleg Neostomosan kezelést javasolnék. Az Ivermectin spot on készítményt alkalmazva (1 csepp/0.5kg ttkg) hosszabb távon is hatékonyan védekezhet az élősködők ellen.
Ha nem szeretne kiscicákat, akkor még a napokban keressen fel egy állatorvost ezügyben. Ultrahanggal kb. a 3. héttől lehet biztosan megállapítani a vemhességet.
Ha az eddigi vizsgálatok negatívak voltak, próbálják meg a Feliway nevű feromon-párologtatót.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak a kutyust. Lehet pl. csípés, szúrás, allergiás eredetű probléma, vagy akár komolyabb bőrgyógyászati vagy parazitás megbetegedés is.