1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Timobaby! Annak, hogy a kutya 2 hónapja nem terheli a lábát mindenképpen valamilyen komolyabb oka van, ezért szükséges lenne egy ismételt állatorvosi vizsgálat elvégzése bármilyen kezelés megkezdése előtt. Elképzelhető, hogy szükséges lesz egy röntgenvizsgálat is a pontos diagnózis felállításához. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sajnos ezt interneten keresztül, utólag megállapítani nem lehet. Egy szakember által végzett boncolás feltárhatta volna a valós problémát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Kedves Gazdi! Amennyiben a féreghajtó leírásában nem szerepel erre utalás, nem toxikus a kiscicákra nézve. általánosságban elmondható, hogy ellés előtt érdemes alaposan féregteleníteni az anyaállatot, nehogy fialás után megfertőzze a kiscicákat. A féregtelenítés indokoltsága a féregfertőzöttség függvénye, a kezelés indokoltságát, idejét kérdezze állatorvosától! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás ellenére előfordulhat, hogy a kan megpróbálja ugrani a szukát. A kan próbálkozásai problémát okozhatnak, mivel a szuka - ivartalanított lévén - nem ivarzik, és nem engedi a kant párzani, ez verekedéshez vezethet köztük. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatovosi Rendelőintézet csapata
A tőgyön papillóma okoz hasonló tüneteket, melbrominnal lehet ecsetelni