1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Rendszerint a fülgyulladás összetett oktanú betegség. A fül gyógyszeres kezelése mellett szükség lehet szisztémás (injekciós) kezelésre is. Továbbá érdemes a kutya bűzmirigyét is ellenőriztetni
Az, hogy sokat alszik, nem valószínű, hogy a kzelés eredménye. amennyiben az inj. alkalmával szteroidokat adott a kolléga, annak van egy olyan hatása, miszerint sokat iszik és sokat pisil az állat, ami egy szobábn tartott eb esetéban a beoisilésben nyilvánulhat meg. De javasolom keresse fel ezzel a problémával a kollégát, biztosan készségesen segít, akár teefonon is, hiszen ő tudja, mivel kezelte az állatot. Üdv
Kedves Marianna! Kérem mutassa meg a sérülését a körzeti orvosának.
Vigye el állatorvoshoz!
A leírtak alapján kandúrról lehet szó, ahol nem ritkák az összetűzések. ilyenkor sokszor a szemük is sérülhet. Az ellátó állatorvos tudja megítélni milyen állapotban van a szem, mekkora sérülést szenvedett, előfordulhat, hogy a szemgolyó eltávolítására is sor kerülhet. Ilyenkor a felépülés során megtanulnak együttélni az új helyzettel és a későbbiekben is jól helytállnak