1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A "tudovész járvány" valószínűleg a kennel-köhögés. Ez ellen létezik védőoltás, javasolt is kutyaközösségbe (kutyaiskola, futtató) járó ebek esetében. A babéziózis (piroplazmózis) elleni védőoltás is létezik, bár ennek hatékonyságáról és javasoltságáról eltérők a vélemények. Ez utóbbi ügyében javasolom konzultáljon állatorvosával.
A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Sürgősen forduljon állatorvoshoz! Szinte biztos,hogy allergiás megbetegedésről van szó,amelynek következtében már kialakult egy felületes vagy mélyebb gennyes bőrgyulladás.A kezeletlen illetve felderítetlen allergia extrém súlyos állapotot is eredményezhet. Az interneten biztosan talál néhány elrettentő fotót. Az allergia hátterének kiderítése nem egyszerű,és feltétlen állatorvosi segítséget igényel. Az első feladat megyőződni arról,hogy az allergiát nem bolhásság okozza-e?
Tisztelt Érdeklődő. Személy szerint nem pártolom a kutyák kozmetikai célú fülvágását,de a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása szerint engedélyezett a beavatkozás egyes fajtáknál,melyeket egy táblázatban összefoglaltak számunkra. Idézet az állásfoglalásból: "A mellékletben táblázatban nem szerepl ebek esetében kozmetikai célú fül- és/vagy farok korrekció abban az esetben végezhet, ha a tulajdonos igazolni tudja, hogy a tenyésztési hatóság által elismert tenyészti szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi elírás (fajta-standard) megengedi és/vagy elírja a fajta egyedein a fül-, és/vagy farok korrekció elvégzését." Az amerikai staffordshire terrier nem szerepel a táblázatban. Amennyiben a tenyésztői szervezettől beszerzi az igazolást, kutyája fajtatisztaságát törzskönyvvel bizonyítja és kutyáját microchippel látták el, nincs szakmai akadálya a műtét elvégzésének. Forduljon állatorvosához.A műtét áráról is ő tudja tájékoztatni.
Hódok CsincsillákTengerimalacok Hörcsögök Lemmingek Egerek Mole Patkányok Kúszósülfélék Praire Kutyák Patkányok Mókusok