1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Üdvözlöm! Kérdés, mennyi időre maradna egyedül? 1-2 napnál tovább semmiképp nem javaslom. A társ jó ötlet, ha jól kijönnek, és játékosak, mindkettő macskának jót tenne (mozgás, játék, stb). Mászó-, kaparófa, játékok, inkább 2, mint 1 alomtálca, sok-sok közös játék, simogatás... Megannyi lehetőség, hogy lakásban tartott macskája is teljes életet tudjon élni. A séta is jó ötlet, ha szereti, és elviseli a pórázt. Vigyázzon az elhízással (megfelelő, lakásban tartott macskáknak való táppal elkerülhető).
Ezek a tünetek utalhatnak myxomatosisra is. Sajnos ez ellen mindenképp oltani kell a nyuszikat a szúnyogszezon eljövetele előtt. Sajnos ha ezt a betegséget kapta el nagyon kicsi a túlélési esélye. Persze az is előfordulhat, hogy ténylegesen egy ártatlan szúnyogcsípésről van szó. A pontosabb diagnózis kedvéért minél előbb vigye el szakértő állatorvoshoz!
A leírt jelenség gombás bőrfertőzésre utal, de mint általában a bőrgyógyászati esetek, mindenképpen kell, hogy állatorvos lássa.
Üdvözlöm! Ragadozó mivoltuk lévén elképzelhető, de nem jellemző! Általában akkor szokott gond lenni, ha méretbeli különbségek vannak az állatok között, vagy ha túl kicsi a hely, esetleg nincs elég táplálék. Ha konkrétan látta az "evést", akkor nem jó a feltételezésem, de ha mégsem, akkor elképzelhető, hogy betegség következményében pusztultak el és a tetemek nem látható helyre kerültek. Elég gyorsan bomlásnak indulnak a vízben és akár egy nap alatt a felismerhetetlenségig oszlanak.
A költözés minnnél öregebb az állat, annál jobban megviseli. Próbálja a költözés után egy ideig benn tartani a macskát. Üdv