1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Feltétlen egy kivizsgálást javasolnék, vigye állatorvoshoz kedvencét! Szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre, de jó lenne egy bronchoscopiás vizsgálat is... Ezeknek ismeretében talán könnyebb lenne a megfelelő kezelés kiválasztása.
Üdvözlöm! Szerintem ez valami gomba, vagy baktérium fertőzés lehet. Azonnal specialista orvoshoz kell vinni, de addig is Betadine oldattal ecsetelje a sebeket!
Kedves Tamás! Én semmilyet! Gyógyszert ajánlani a kezelőorvosnak kell, mégpedig a kutya állapota, a betegség súlyossága, a jelenlegi egészségügyi státusza, és még sok egyéb tényező alapján. Ezt nem lehet helyettesíteni internetes tanácsadással, mert abból akár kooly baj is lehet. Nem beszélve arról, hogy az itt szóba jöhető gyógyszerek szinte mindegyike receptköteles, és a használatuk folyamatos állatorvosi felügyeletet igényel (bármikor kialakulhatnak mellékhatások). Úgyhogy, azt javaslom, keresse fel a kutya eddigi orvosát (pl. azt, aki megállapítota, hogy csípőizületi diszpláziája van), vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy állatorvost, akiben megbízik.
Himlő esetében több egyed is fertőződött volna az eltelt időszakban. Ha ez nem következett be, úgy valóban egyedi elváltozásról lehet szó. Hogy ez most biztosan szemölcs-e, inkább személyesen, az állatorvosának kellene diagnosztizálni.
A kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.