1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Szerintem nem a szőr az oka a problémának. Lehet megfázás vagy egyéb betegség is, úgyhogy feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
Kedves Gazdi! Mindenképpen el kell vinni a hörcsögöt egy vérvizsgálatra, mert csak abból derülhet ki, hogy mi a baja. Elenőrizni kell a vércukrot, a vese és a máj működését. Diagnózis nélkül mindenféle kezelés veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mindenképpen odafigyeléssel kell végezni a csótányirtást. A használt szerek egy része akár mérgezést is okozhat hüllőkben. Fontos, hogy a teknősök semmilyen módon se juthassanak a méreghez (pl. szájon át, vízbe kerülve, a fertőzött csótányok elfogyasztásával, stb.). Érdemes lenne legalább az írtás idejére a teknősöket biztonságba helyezni, de utána is hasznos az elővigyázatosság. Javasolt felírni a felhasznált készítmény, illetve annak hatóanyagának a nevét. Ez sokat segít, ha netán mégis valami baj történne.
Az első alkalmon biztosan stressz, később már nem.
Tisztelt Olvasónk! Ha megadja email elérhetőségét,, esetleg posta címét, küldök Önnek egy esetfelvételi lapot viselkedészavaros esetek részletes kérdéseivel, amire válaszolnia kellene, mert ez a leírás így sajnos kevés ahhoz, hogy eredményes terápiát javasolhassak! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád