1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Lucia! Beagle kiskutya esetében is hasonló költségekkel kell számolni, mint bármely kutyakölyöknél, ugyanis a vakcinázási protokollt nem a fajta, hanem inkább a tartási hely határozza meg. Részletes felvilágosítást az adott területen dolgozó kolléga tud Önnek adni, azonban az alap-vakcinákra ( 2 parvo, 2 kombinált, veszettség) szinte biztos, hogy szükség lesz. Ajánlom figyelmébe továbbá honlapunk ide vonatkozó részeit, melyet a Tudnivalók menüpontban talál meg. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor. www.malyiallatorvos.hu
A viaszbőr elváltozásáért többször felelős az atkafertőzés, mint a hormonális problémák. Erre utal az is, ha egy időben több egyeden talál hasonló elváltozást. Ivermectin spot on light kezeléssel, lokális ecseteléssel kellene a gyógyítást kezdeni. Az egyéb elváltozások megelőzése, részleges kezelése változatos táplálással, előírás szerinti mennyiségű vitanmin bevitellel, illetve gyógyhatású kiegészítők alkalmazásával történhet. Jódhiány az ivóvízbe alkalmanként cseppentett Betadin-nal kezelhető.
Üdvözlöm! A teknős étrendjének a 80-90 %-a legyen hal! A szárított rák és hal nem egészségtelen, de fagyasztott halat is adjon neki, a fagyasztott csigát is nagyon szeretik! Az elhelyezése jó, csak a kimászót hiányolom, mert össze fogja túrni a kavicsokat. Egy szilárd kimászó szükséges!
Majdnem biztos, hogy állatorvosi beavatkozást igénylő eset. Többféle oka lehet a fog-fogínygyulladásnak. Antibiotikumos kezelésre és/vagy fogászati műtétre szükség lehet, de ehhez látni kellene a kedvencét. A szájszagot fogkő/lepedék is okozhatja...
Az egzóták fiókáinak neveléséhez lehet kapni megfelelő kézzelnevelőtápokat(ez nem "gyümölcstáp"). A fürdetés valóban felelesleges volt. Az ürülék fehér színe lehet sok kalcium beviteltől is, de az etetőanyag is színezhette. Ha az ürülék nem tartalmaz székletet (sűrűbb és sötétebb, mint a körülötte lévő vizelet), úgy a kiválasztó szervek rendellenessége is fennállhat. Önnek is, mint minden kézzelnevelésre vállalkozónak javaslom, minél többet olvassanak mások gyakorlati tapasztalatairól. Például az alábbi linken Lipták József bajai tenyésztő tanácsait: http://ljozsef.mindenkilapja.hu/#/html/17817416/render/kezzel-neveles