1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Nem tudom miért pont kétféle?? Az allergiát, macskaszőr esetében is az azt alkotó fehérjék, fehérjeszerű anyagok válthatják ki, abból meg nagyon sokféle van. Az allergia kialakulása szempontjából semmi jelentősége a macskaszőrben lévő úgynevezett allergének számának.
Kedves Állatbarát! Sürgősen vigye el állatorvoshoz kedvencét, mert a hörcsögnek komoly baja van, kivizsgálásra szorul. Üdvözlettel: dr. Varga József
Szia Nem vagyok állatrovos, csak kutyakozmetikus, de mindenképpen azt javaslom, hogy vidd el állatorvoshoz! Olyan előfordul, hogy nagyon picivel nyírja le a kozmetikus a hasát, lágyékát, vagy fenekét és ott kipirul, vagy kipettyesedik, majd visszketni kezd a kutyusnak. Erre tehetsz puhító és hámosító krémet (panthnol, bepanthen, körömvirág krém). Ez el fog múlni, ahogy elkezd kinőni a bundája. De legközelebb szólni kell a kozmetikusnak, hogy nem bírja kutyus a 0,5-2 mm-es nyírást! Viszont a dagadt fülvégekkel mindeképpen menjetek orvoshoz. Eddig ilyen nyírás után feldagadt fülvéget csak nagyon elhanyagolt spánieleknél láttam, de ők állatorvosi kezelésre is szorultak. Addig amíg nem juttok el az orvosig ajánlom, hogy mosogasd higított betadinnal a füle végét és a sebeket, ahol belenyírt a kozmetikus! Legközelebb pedig ápold jobban a kutyusod, hogy ne kelljen koppasztani, és persze keress egy hozzáértőbb kozmetikust!
Kedves Viki, ajánljuk figyelmedbe a következő cikkeinket: Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Üdvözlöm! Nekem sokszor volt szökés és mindig meglett! Meleg, sötét, nedves helyen érdemes keresni, pl.: fürdőszoba, WC tartály, radiátor, fiókok stb. Este érdemes keresni, mert általában éjjel indulnak meg. Meg lehet próbálni esetleg vizes edényt kirakni, nedves rongyokat letenni búvóhelyek környékén! Szerintem meg lesz, maximum a kiszáradástól kell félni, de hetekig nem károsodik a kígyó. Jó vadászatot!