1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ékszerteknősök esetében a vedlés nem zajlik le olyan gyorsan, mint például kígyók esetében. Sokkal inkább jellemző, hogy elhúzódik a folyamat és nem lehet pontos időtartamot megadni. Növekvő teknősöknél szinte mindig van egy-egy szarupajzs amit éppen levedlenek. Hasonlóan ehhez, a bőr vedlése is folyamatos és általában fehéres foszlány formályában látható, amint a teknősről lóg vagy a vízben lebeg. A vedlés felnőtt korban sem szűnik meg teljesen, bár a mértéke jelentősen lassul. Egy dologra azonban érdemes odafigyelni: elsősorban szabálytalan páncélalakulás esetén a cserélődő szarupajzsok nem minden esetben válnak le. Ilyenkor alatta könnyen fertőzés indulhat meg, ami akár páncélrothadáshoz vezethet.
Üdvözlöm! Az ékszerteknős erősen ragadozó, gyakorlatilag mindenre vadászik, ami mozog. Semmilyen állatot nem javaslok vele együtt tartani, de a halakat nehezen kapják el.
Remélem mire a válasz megírtam már minden rendben van. Ilyen esetben mihamarabb állatorvoshoz kell vinni az állatot!!!
Kedves Pinky20! Nem lesz belőle baj.
T. Kérdező! Az biztos, hogy beteg az állat, de az egyetlen tünet amit leírt , a nehezített légzés..... Oka sok minden lehet: szívbetegség, tüdőgyulladás, hasvízkór, daganat stb. Kivizsgálást igényel, vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel: ZOOÁZIS