1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Macskáknál a kötőhártyagzulladás ritkán alakulki önállóan, legtöbbször más betegség egyik tünete. Nagyon fontos ezért, hogy mielőbb kiderítésre kerüljön, miről is van szó. Miután már tüsszögést is észlelt, a macskanátha lehetősége sem kizárható. Nem javasolnám a házilagos gyógyítgatását, el kellene vinni még ma megmutatni állatorvosnak!
Attól függ mit eszik. Minőségi DRÁGA táp mellett nem kell csonterősítő külön. A dysplasiát a csonterősítő nem előzi meg önmagában. Üdv
Kedves Gazdi! Az ilyen hosszú idejetartó hasmenés midenképpen súlyos megítélés alá esik. Az idült hasmenés hátterében számos probléma állhat, pl. táplálkozási rendellenességek (sok tej, tészta, nyers hús), bakteriális/parazitás fertőzések, eseteg egyéb problémák. Részletes kórelőzmény és a tünetek alapos értékelése nélkül nem tudunk oki diagnózist felállítani, ezért javasoljuk, keressse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy csak egy ivarzó nőstény után vágyakozik, de lehet valamilyen száküregi betegség, ínygyulladás, rossz fog, idegen test a háttérben. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, ha az utóbbiak biztos kizárásához ez szükséges. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ha nem javul célszerű megmutatni egy állatorvosnak.