1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves aggódó Gazdi! Olyan kérdést tett fel - lássa be - amire nem lehet látatlanba válaszolni. Kérem mutassa meg négylábú kedvencét egy állatorvosnak. Így eldönthető, hogy van e valami probléma.
Kedves Enikő! A hasmenés hátterében legtöbbször baktériumos bélgyulladás áll. Ennek kezelésére otthon nincs lehetőség. Erre antibiotikum, sokszor bélsárból baktérium tenyésztés és rezisztencia vizsgálat és egyéb probiotikus kezelés szükségeltetik. Tehát irány az állatorvos. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az esetet a kezelőorvosával kellene megbeszélni, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Kedves Gazdi! Ételallergiát kizárnám a leírása alapján. Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!
Enyhébb megfázáson még lehet segíteni a hőmérséklet megemelésével, de ebben a stádiumban már nem nagyon lehet házilag kezelgetni. Azt javaslom hogy vigye állatorvoshoz..